Zwiedzanie – Zamek Książ

Zwiedzanie – Zamek Książ

POZNAJ KSIĘŻNĄ DAISY

PIERWSZA W POLSCE GRA ONLINE POPULARYZUJĄCA WIEDZĘ O KSIĘŻNEJ DAISY

mt_adplace_blog_post_img

 

W okresie pandemii Narodowe Centrum Kultury ogłosiło program dotacyjny „Kultura w sieci”, którego celem było finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury poprzez narzędzia on-line. Jednym ze wspartych projektów była strona z grami online popularyzującymi wyjątkowe postaci historyczne, niezwykłe miejsca i ciekawe wydarzenia. Projekt został zrealizowany przez agencję Silesia Events. Gry można znaleźć na stronie www.silesiaevents.pl/gra.

POZNAJ KSIĘŻNĄ DAISY

Księżna Daisy, czyli Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless była pochodzącą z Anglii żoną niemieckiego magnata przemysłowego Jana Henryka XV Hochberga. Żyjąca na przełomie XIX i XX wieku Daisy łączyła urodę, wrażliwość i odwagę.

Z jednej strony Daisy pełną garścią czerpała z możliwości, jakie dawało jej małżeństwo z jednym
z najbogatszych ludzi w Europie. Kochała podróże, piękne stroje i rozrywki. Z drugiej strony, niezależnie od stanu majątkowego, zawsze pozostawała otwarta i naturalna w kontaktach z ludźmi ze wszystkich klas społecznych. Wykorzystywała też swoją pozycję do załatwiania ważnych spraw dla lokalnych społeczności.

Księżna Daisy jest żywym symbolem historii Górnego i Dolnego Śląska. Dlatego zaproszenie do stworzenia gry opowiadającej o Daisy von Pless przyjęło wiele osób i miejsc, którym zależy na propagowaniu historii księżnej. Wśród nich: miasto Pszczyna (w tym Zagroda Żubrów, Skansen. Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Muzeum Prasy Śląskiej), Zamek Książ w Wałbrzychu, Barbara Borkowy (autorka książek historycznych i tłumaczka wspomnień księżnej Daisy), Bronisława Jeske-Cybulska (doktor historii, współautorka biografii księżnej Daisy), czy Joanna Lamparska (autorka, dziennikarka i popularyzatorka historii).

DLA KOGO JEST GRA

Gra jest przeznaczona dla wszystkich, którzy lubią poznawać ciekawe postaci, historie i miejsca. Składa się z nagrań, tekstów i filmów, opowiadających o życiu Daisy, od jej dzieciństwa aż po ostatnie lata życia. Ciekawostkom towarzyszą zadania i zagadki, które motywują do pogłębiania swojej wiedzy poprzez wyszukiwanie odpowiedzi w Internecie.

 

JAK GRAĆ

Gra jest bezpłatna, nie wymagają rejestracji, ani instalowania czegokolwiek. Wystarczy wejść na stronę www.silesiaevents.pl/gra i wybrać grę POZNAJ KSIĘŻNĄ DAISY.

KTO ZA TYM STOI

Silesia Events od 11 lat działa w zakresie promocji miejsc i integracji dla firm. Projekt Śląskie gra to dar Silesia Events dla samorządów mimo trudnej sytuacji własnej, w związku z kryzysem branży eventowej,  turystycznej i marketingowej. Patronat nad projektem objęli: TVP3 Katowice, Polskie Radio Katowice, industrialna.tv, Silesia.travel, Szlak Zabytków Techniki oraz pless.pl.

 

 

Source

/ 5.

Biuro podróży at promarTRAVEL | Website | + posts

Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

Written by Promar

Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

Leave a comment