Wakacje w Turcji

Co warto zobaczyć na wakacjach w Turcji? Najważniejsze atrakcje regionu

Turcja będąca niejako połączeniem dwóch odmiennych kultur, wciąż zachwyca i przyciąga turystów poszukujących wyjątkowych i nietuzinkowych miejsc. Położona na skraju Azji i Europy, zdumiewa różnorodnością i mnogością bodźców działających na każdego turystę.

Turcja – kraj o bogatej kulturze, idealny na wakacyjny wyjazd

Bogatą i różnorodną kulturę Turcja zawdzięcza swojemu położeniu. To dzięki niemu i ciekawej historii kraju dziś możemy podziwiać niezwykłą mozaikę, którą stanowi Turcja i jej mieszkańcy.

Zwiedzając ten interesujący kraj, warto zacząć od Stambułu – miasta, które jest esencją klimatu panującego w Turcji. To właśnie tutaj tygiel kultur jest najlepiej widoczny, ponieważ Stambuł jest miastem leżącym na dwóch kontynentach jednocześnie. Jego uliczki skrywają wiele ciekawych, historycznych i kulturowych tajemnic, które tylko czekają na to, aby ktoś je odkrył. Podczas podróży po Turcji upewnij się, że odwiedzisz to wyjątkowe miasto wraz z jego niepowtarzalnymi zabytkami, takimi jak Błękitny Meczet, Pałac sułtański, Meczet Sulejmana, czy słynna świątynia Hagia Sophia.

mt_adplace_blog_post_img

Kraina wygasłych wulkanów – warta zobaczenia podczas podróży do Turcji

Kapadocja to historyczna kraina w środkowej Turcji. Jej charakterystyczny krajobraz tworzą formy tufowe i wygasłe wulkany. Jest to kolejne miejsce do odwiedzenia podczas wakacji w Turcji. Pomiędzy elementami tego iście księżycowego krajobrazu znajdziesz porozrzucane domki oraz kościoły, ponieważ ta kraina była w przeszłości jednym z ważniejszych ośrodków chrześcijaństwa.

Pamukkale – Bawełniany zamek, niezwykła atrakcja w Turcji

Pamukkale to kolejne interesujące miejsce na mapie Turcji. Podobnie jak w przypadku Kapadocji, tutaj o atrakcyjności okolicy decyduje naturalna rzeźba terenu. Woda wypływająca ze znajdujących się tutaj gorących źródeł po ochłodzeniu oddaje węglan wapnia, który na powierzchni tworzy niezwykle malowniczo wyglądające osady.

W powstałych w ten sposób nieckach zbiera się woda. Uformowane tutaj niebieskie baseny na tle białych skał osadowych, co wygląda po prostu bajecznie. Niebanalny i niezwykle atrakcyjny krajobraz co roku przyciąga w to miejsce turystów, którzy podziwiają te wspaniałości przyrody podczas podróży po Turcji.

Magiczna i urokliwa Troja, którą warto zobaczyć na własne oczy

Czasami miejsca opisane w książkach są tylko wytworem wyobraźni autora. Tak nie było w przypadku Troi. Dzisiaj w Turcji można podziwiać ruiny miasta odkryte przez archeologów oraz gigantycznego konia trojańskiego. To niezwykłe miasto figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia jego pozostałości podczas twoich wakacji w Turcji.

Teraz już wiesz, że wybierając Turcję na cel zagranicznej wyprawy, zyskasz wspaniałe wspomnienia. Zrealizuj marzenie i wraz z twoim biurem turystycznym zaplanuj swoje wakacje życia. Poznaj ten ciekawy i zróżnicowany kraj. Podziwiaj wspaniałe twory przyrody i odkryj zachwycające starożytne ruiny.

/ 5.

Biuro podróży at promarTRAVEL | Website | + posts

Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

Written by Promar

Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

Leave a comment