Tarnów i region – Informacja turystyczna

Tarnów i region – Informacja turystyczna

 • Najnowszy raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (za 2020 r.)

  7 grudnia 2021

  Jak na tle Polski wypadła diecezja tarnowska? Całkiem dobrze, by nie powiedzieć – najlepiej. W diecezji tarnowskiej odnotowano najwyższy odsetek uczniów uczęszczających na lekcje religii w szkole (97,8%). Mamy też najwięcej parafii (454, w tym 17 parafii zakonnych), kapłanów (1 535) i doradców życia rodzinnego (276 posługujących w 78 poradniach). W naszych poradniach specjalistycznych pracuje […]

  mt_adplace_blog_post_img

  Tagi : Kościół

 • Nowe restrykcje sanitarne: 30 proc. obłożenia w hotelach i restauracjach i testy przy powrocie spoza Schengen

  7 grudnia 2021

  “Od 15 grudnia obniżony zostaje limit obłożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych do 30 proc. Podróżujący do Polski spoza strefy Schengen będą mieli obowiązek poddania się testom na obecność wirusa” – powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

  Tagi : hotelarstwo , obostrzenia

 • TFG: Turystyka krajowa zyskała na pandemii. Pomogły restrykcje i bon turystyczny

  6 grudnia 2021

  W trzecim kwartale tego roku organizatorzy turystyki sprzedali 1,86 miliona wyjazdów. To o ponad milion więcej niż rok wcześniej, ale prawie 330 tysięcy mniej niż przed pandemią. Najwięcej klientów skorzystało z wypoczynku w kraju – informuje Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  Tagi : turystyka krajowa

 • Sześć rzeczy, które możesz zabrać z hotelu i nikt nie będzie miał ci tego za złe

  6 grudnia 2021

  Oglądaliście “Przyjaciół”? Jeśli tak, to z pewnością pamiętacie, że jeden z głównych bohaterów serialu, Ross, uwielbiał hotelowe gratisy. Kiedy już zdarzyło mu się spać poza domem, dbał o to, by jak największa ilość darmowych przedmiotów trafiła do jego torby. On akurat przesadzał z ilością, ale nie ma co ukrywać, że lubimy wszystko to, co darmowe. […]

  Tagi : hotelarstwo

 • Tarnów też miał własną skocznię i wyciąg narciarski.

  5 grudnia 2021

  W tym roku minęło równo 70 lat od wybudowania tarnowskiej skoczni. Jak napisał w Kronice Tarnowa – historyk Krzysztof Moskal, obiekt o punkcie K 30 zaprojektowany przez Kazimierza Kulińskiego wybudowało w pobliżu ruin zamku Towarzystwo Sportowe „Tarnovia”. Rekord skoczni – 36 metrów został osiągnięty podczas zawodów ok. 1955 roku przez Józefa Kalarusa, zawodnika Wisły-Gwardii Zakopane.

  Tagi : ciekawostka

 • List intencyjny w sprawie renowacji Bimy

  3 grudnia 2021

  Dzisiaj podpisany został list intencyjny pomiędzy Gminą Miasta Tarnowa, a Komitetem Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie w sprawie podjęcia wspólnych działań, mających na celu zebranie funduszy na renowację Bimy. Inwestycja ta posłużyć ma zachowaniu dziedzictwa kulturowego Tarnowa.

  Tagi : remonty , renowacje

 • Katalog dobrych praktyk opracowany w ramach operacji pn. „Dobre praktyki w zakresie enoturystyki na obszarze ENOTarnowskie” już dostepny

  2 grudnia 2021

  W katalogu zawarliśmy przykłady 30 rolników/lokalnych producentów z obszaru ENOTarnowskie działalność których może posłużyć za inspirację dla właścicieli innych drobnych gospodarstw rolnych.

  Tagi : Tarnowska Organizacja Turystyczna

 • Wymyśliła koszulkę do komunikacji z pacjentem. Studentka PWSZ w Tarnowie w finale prestiżowego konkursu

  2 grudnia 2021

  Tarnów wiadomości. Koszulka do szybkiej komunikacji z pacjentem. To pomysł 20-letniej studentki PWSZ w Tarnowie Magdaleny Robak. Finał prestiżowego konkursu Queen Silvia Nursing Award Poland odbędzie się 9 grudnia w Warszawie. Tarnowska studentka pielęgniarstwa zdobyła głosy, które umożliwiły awans do ścisłej czołówki.

  Tagi : konkurs , PWSZ , zdrowie

 • Przywrócą dawny blask kaplicy Sanguszków w Gumniskach

  1 grudnia 2021

  Dzisiaj przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości przypałacowej kaplicy w Parku Sanguszków. Kaplica książąt Sanguszków skrywa wiele tajemnic. Powstała według projektu cenionego architekta Feliksa Księżarskiego w drugiej połowie XIX w. Neogotycka budowla była wielokrotnie przebudowywana, a czasy jej świetności przypadają na pierwszą połowę XX w.

  Tagi : Sanguszko

 • Source

  / 5.

  Biuro podróży at promarTRAVEL | Website | + posts

  Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

  Written by Promar

  Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

  Leave a comment