NOCLEGI KOTLINA KŁODZKA – noclegi w Kotlinie Kłodzkiej

NOCLEGI KOTLINA KŁODZKA – noclegi w Kotlinie Kłodzkiej

Noclegi i wypoczynek – Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka to region w Sudetach graniczący z Czechami, będący częścią historycznej ziemi kłodzkiej. Ciekawe położenie kotliny pomiędzy pasmami górskimi (Góry Stołowe, Bardzkie, Złote, Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika) daje ogromne możliwości dla turystów, którzy mogą wybierać spośród noclegów w dużych miastach (Kłodzko z twierdzą i podziemną trasą turystyczną i Bystrzyca Kłodzka z ciekawym układem urbanistycznym) oraz w mniejszych i spokojniejszych ośrodkach wypoczynkowych tj. Stronie Śląskie, Kletno oraz Międzygórze. Na wypoczynek z dziećmi poleca się te niewielkie miejscowości, z uwagi na ofertę noclegową (ustronnie położone i komfortowe ośrodki), a także ciekawe miejsca oraz niezapomniane atrakcje (Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Muzeum Zabawek i Błędne Skały w Kudowie-Zdrój, letni tor saneczkowy w Polanicy-Zdrój). Na terenie ziemi kłodzkiej mieści się 5 uzdrowisk (Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Lądek-Zdrój i Długopole-Zdrój), dlatego na obszarze kotliny, oprócz sanatoriów, można liczyć na szereg miejsc noclegowych poszerzających swoją ofertę o udogodnienia typowe dla ośrodków uzdrowiskowych (wiele obiektów ma w ofercie zabiegi odnowy biologicznej, masaże relaksacyjne, strefy spa). Zieleniec to część Dusznik-Zdroju, która jest uważana za zimową wizytówkę regionu, tu mieści się Zieleniec Ski Arena – jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich. Co ciekawe, rozwój infrastruktury tego miejsca sprawił, że również latem można korzystać tu z wielu form wypoczynku (golf, wyciągi, łowisko pstrąga), a baza noclegowa miejscowości oddzieliła się nieco od Dusznik-Zdroju i z każdym rokiem przyjmuje coraz więcej wczasowiczów. Świetnie spędzają tu czas rodziny, mając do dyspozycji wypożyczalnie i szkółki narciarskie, kręgielnię i ośrodek jeździecki. Stąd także najbliżej do granicy polsko-czeskiej. Noclegi na terenie Polanicy-Zdrój, to oprócz korzystnych walorów uzdrowiska, okazja do poznania okolicy podczas przejażdżki oryginalną turystyczną ciuchcią. Oddalony od Kłodzka o 24 km Lądek-Zdrój (tuż obok terenów Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego) pozwoli spędzić czas w przepięknym, odrestaurowanym mieście, w którego klimat wpisują się stylowe hotele i pensjonaty. To także miejsce, które służy jako baza noclegowa do zimowego szaleństwa na Czarnej Górze oraz podczas wycieczek na Borówkową (900 m n.p.m., szczyt z wieżą widokową na granicy polsko-czeskiej) i Jawornik Wielki (872 m n.p.m. z imponującym widokiem na Przedgórze Sudeckie i Nizinę Śląską).

Kotlina Kłodzka – turystyczne hrabstwo Sudetów

W Sudetach Środkowych znajduje się kotlina, otoczona przez Góry Stołowe, Bardzkie, Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika. To Kotlina Kłodzka, która wraz z okalającymi ją terenami tworzy historyczną krainę – Ziemię Kłodzką. Centralnym miastem jest tu Kłodzko ze swoją sztandarową twierdzą czy największym zabytkiem sakralnym – kościołem Wniebowzięcia NMP. Kotlina i sąsiadujące okolice to multum atrakcji – jaskinie, skalne labirynty, nietypowe kaplice i sanktuaria czy profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie dla miłośników białego szaleństwa (Czarna Góra, Zieleniec, Kamienica, Lądek-Zdrój). Tereny te historycznie zamieszkiwane przez Polaków, Niemców, Czechów i Flamandów, to region, w którym nadal nie tylko w pięknych zabytkach widać klimat wielokulturowości i otwartości.

mt_adplace_blog_post_img

Kotlina Kłodzka – urok średniowiecznych twierdz i popularnych uzdrowisk

Główną atrakcją Kotliny Kłodzkiej jest przede wszystkim miasto Kłodzko – największy ośrodek tej ziemi, historyczna jej stolica. Najchętniej odwiedzana jest twierdza – system obronny jeszcze z przełomu XII i XIII wieku, aktualnie oddany do zwiedzania z odcinkiem podziemnej trasy. Będąc tu, nie można ominąć mostu gotyckiego na Młynówce czy zabudowań Starego Miasta z ratuszem, barokową studnią lub pałacem Wallisów. Oprócz trasy podziemnej w Twierdzy Kłodzkiej warto przejść jeszcze jedną – Podziemną Trasę Turystyczną Tysiąclecia Państwa Polskiego. Miasto to także baza wypadowa w głąb kotliny – np. na Kłodzką Górę. Także przez Bystrzycę Kłodzką prowadzą liczne szlaki: żółty, zielony czy czarny. Wokół Kotliny jest wiele atrakcji: Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Międzygórze z Ogrodem Bajek czy szlakami na Śnieżnik i Wodospad Wilczki, Błędne Skały – ciekawe skalne miasto, Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych czy niecodzienna Kaplica Czaszek ze zbiorem ponad 3 tysięcy ludzkich czaszek i kości. Możemy także zajrzeć do pobliskich uzdrowisk, takich jak Lądek-Zdrój z najsłynniejszych zakładem na tych ziemiach – Zdrojem Wojciech czy do Dusznik-Zdroju, którym odbywa się słynny Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Zimą przyjeżdża tu wielu fanów zimowych sportów – m.in. do nowoczesnych ośrodków narciarskich w Czarnej Górze i Zieleńcu. Warto wziąć udział w cyklicznie organizowanych tu imprezach – w Dniach Kłodzka, Święcie Ulicy Daszyńskiego, Kłodzkich Wieczorach Muzyki Organowej, Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich czy Festiwalu Sztuki Multimedialnej „Labitynt”.

Source

/ 5.

Biuro podróży at promarTRAVEL | Website | + posts

Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

Written by Promar

Planujesz urlop, ale nie masz ochoty organizować samodzielnie całego wyjazdu? Czujesz, że logistyka może cię przerosnąć? Postaw na profesjonalną pomoc w tym temacie! Dowiedz się, czym warto się kierować, wybierając najlepsze biuro podróży.

Leave a comment